TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz 5x

A TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz hatékonyan csökkenti a megfázás és az influenza tüneteit, így a fejfájást, általános fájdalmat, torokfájást, lázat, orrdugulást és a hurutos köhögést. 500mg paracetamol, 10mg fenilefrin-hidroklorid és 200mg gvajfenezin tartalommal tasakonként.

TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz
paracetamol, gvajfenezin és fenilefrin-hidroklorid.

Olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ez a gyógyszer orvosi rendelvény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő alkalmazása.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
- További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Sürgősen forduljon orvosához, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
- Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz bevétel előtt
3. Hogyan kell szedni a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?
6. További információk

1. Milyen típusú gyógyszer a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz a megfázás és az influenza tüneteinek enyhítésére szolgál. Három hatóanyagot tartalmaz:
- A paracetamol jól ismert fájdalomcsillapító. A különböző fájdalmak, így a fejfájás és a torokfájás megszüntetésére és a láz csillapítására alkalmazható.
- A gvajfenezin (köhögéscsillapító) fellazítja a váladékot és enyhíti a hurutos köhögést.
- A fenilefrin-hidroklorid (orrdugulás elleni szer) csökkenti az orrjárat duzzanatát, így enyhíti az orrdugulást.

Csak akkor alkalmazza a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény, ha fájdalmai/ vagy láza, orrdugulása és hurutos köhögése van.

2. Tudnivalók a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz bevétel előtt
Ne szedje a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt:
- ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, gvajfenezinre, fenilefrin-hidrokloridra vagy a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz egyéb összetevőjére (lásd 6. pont).
- Ha szívbetegségben szenved
- Ha magas a vérnyomása (esszenciális hipertónia)
- Ha májproblémája van vagy súlyos vesebetegségben szenved
- Ha pajzsmirigy túlműködésben szenved
- Ha cukorbeteg
- Ha szűk zugú zöld hályogban szenved (a szem belső nyomása megemelkedett)
- Ha egy olyan örökletes betegségben szenved, amelyre jellemező a nagy mennyiségű pigment kiválasztás a vizeletben (porfíria)
- Ha triciklusos antidepresszánsokat szed
- Ha béta-blokkolókat szed
- Ha monoamin-oxidáz gátlókat (MAOI-kat) szed a depresszió vagy Parkinson-kór kezelésére, vagy az elmúlt 14 napban ilyet szedett
- Ha vérnyomás csökkentésére vagy a mellkasi fájdalom (angina) kezelésére szed gyógyszereket.

A TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz nem adható 12 évesnél fiatalabb gyermeknek.

Fontos: Paracetamolt tartalmaz. Ne szedje együtt más paracetamol tartalmú készítménnyel.
Túladagolás esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, akkor is, ha jól érzi magát, a késleltetett, súlyos májkárosodás kockázata miatt. Ne szedje együtt más influenza, meghűlés vagy orrdugulás elleni készítménnyel.

A TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz fokozott elővigyázatossággal alkalmazható
- ha problémája van a májműködésével
- ha Ön férfi és prosztata megnagyobbodásban szenved, mert ilyen esetben vizelési nehézségei súlyosbodhatnak
- ha vérkeringési problémája van (például Raynaud-szindrómás)

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek
A TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz szedése előtt, kérjük, tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét, ha az alábbiakat szedi:
- paracetamolt vagy más orrdugulás elleni szert tartalmazó gyógyszer a meghűlés és influenza kezelésére
Ha ezeket szedi, akkor ne vegye be a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt.
- monoamin-oxidáz gátlók (MAO-gátlók) a depresszió, illetve a Parkinson-kór kezelésére. Ne szedje a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt, ha az elmúlt 14 napban MAO-gátlókat szedett.
- Triciklusos antidepresszánsok a depresszió kezelésére, például amitriptilin vagy imipramin.
- Vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, így például béta-blokkolók, valamint a szív működését javító, illetve a szabálytalan szívverést korrigáló gyógyszerek (digoxin, lanoxin, digitoxin).
- Fenotiazinok (ezeket antipszichotikus gyógyszerként alkalmazzák olyan betegségek kezelésére, mint például a skizofrénia vagy a paranoia, illetve a hányinger és a hányás megelőzésére).
- Hányinger- és hányáscsillapító gyógyszer (például metoklopramid vagy domperidon).
- Vérhígító gyógyszerek (véralvadásgátlók), mint például a warfarin vagy egyéb kumarin-származékok.
- Koleszterinszint csökkentők (például kolesztiremin).
- Nyugtatók (barbiturátok).
- Probenecid vagy AZT (zidovudin).
- Izoniazid (a tuberkulózis kezelésére és megelőzésére szolgáló gyógyszer).
A TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz egyidejű bevétele bizonyos ételekkel vagy italokkal
A készítményt nem szabad alkoholos italokkal bevenni.

Terhesség és szoptatás
A TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása nem javasolt terhesség és szoptatás idején: alkalmazás előtt beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre.
A készítmény szédülést vagy zavartságot okozhat. Ha ez előfordul, akkor ne vezessen, illetve ne kezeljen gépeket.

Fontos információk a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz egyes összetevőiről
A készítmény a következőket tartalmazza:
- Aszpartam (E591), fenil-alanin forrás.
Fenilketonúriás személyes számára káros lehet.
- Szacharóz. Ha az orvos arról tájékoztatta, hogy az Ön szervezete bizonyos cukorféleségekre allergiás, kizárólag orvosa tanácsára vagy be ebből a gyógyszerből.
- Nátriumot (adagonként 157mg).
Csökkentett nátriumtartalmú diétán lévő betegeknél ezt a körülményt figyelembe kell venni.

3. Hogyan kell alkalmazni a VapoRub Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt?
A TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

Adagolás:
A készítmény vízben feloldandó por, amelyet forró ital formájában kell bevenni. Öntsön bele egy tasaknyi port egy normál méretű bögrébe és töltse meg forró, de nem forrásban lévő vízzel (kb. 250ml). Hagyja iható hőmérsékletre lehűlni.

Felnőttek és 12 év feletti gyerekek:
Szükség szerint 4-6 óránként 1 tasak. 24 órán belül 4 tasaknál többet nem szabad elfogyasztani.

12 évnél fiatalabb gyermekeknek nem adható.

A javasolt adagot nem szabad túllépni.

A készítményt nem szabad alkoholos italokkal bevenni.

A készítmény hosszú távú alkalmazása nem javasolt.
Ha tünetei több mint 3 napig fennmaradnak, vagy rosszabbodnak, forduljon orvosához.

Ha az előírtnál több TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt vett be

Azonnal kérjen orvosi segítséget, ha véletlenül az előírtnál többet vett be vagy a javasoltnál többet adott be egy gyereknek, akkor is, ha Ön/ a gyermek jól érzi magát, a késleltetett, súlyos májkárosodás kockázata miatt.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg gyógyszerészét.

4. Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. Ha az alábbi mellékhatások bármelyikét észleli, vagy bármi egyéb szokatlan tünetet tapasztal, azonnal hagyja abba a gyógyszer szedését.

A paracetamollal összefüggésben nagyon ritkán (10 000 ember közül kevesebb mint 1-et érint) előfordulhatnak bizonyos vérsejt rendellenességek és hasnyálmirigy gyulladás.

Ritkán előfordulhatnak allergiás reakciók (például bőrkiütés vagy csalánkiütés); súlyos allergiás reakciók (anafilaxiás sokk); asztmás légzés, illetve légzési nehézségek (10 000 betegből 1-10-et érint).

Ritkán fejfájás, szédülés és emésztőrendszeri zavarok, mint például gyomorfájás, hányinger, hányás és hasmenés előfordulásáról számoltak be a gvajfenezinnel kapcsolatban (10 000 betegből 1-10-et érint).

Ritka esetekben a fenilefrin heves szívdobogást (palpitáció) válthat ki. Ritkán fejfájással, szédüléssel és heves szívdobogással járó magas vérnyomás is előfordulhat.
A fenilefrin alvászavart (álmatlanságot), idegességet, remegést, ingerlékenységet, nyugtalanságot, zavartságot vagy szorongást is okozhat. Ezek a mellékhatások ritkán (10 000 betegből 1-10-et érint). A fenilefrin gyakori mellékhatásai az étvágytalanság, hányinger, illetve hányás (100 beteg közül 1-10-et érint).

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

5. Hogyan kell a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Legfeljebb 25˚C-on tárolandó.

A tasakon vagy a dobozon feltüntetett lejárati idő után ne szedje a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízbe juttatni vagy a háztartási hulladékkel együtt kezelni. Kérdezze meg gyógyszerészét, mit tegyen fel nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegíthetik a környezet védelmét.

6. További információk

Mit tartalmaz a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz?
A gyógyszerből egy tasak egy adagot tartalmaz az alábbi hatóanyagokkal:
500 mg paracetamol, 200mg gvajfenezin és 10mg fenilefrin-hidroklorid.

Egyéb összetevők: szacharóz, citromsav, borkősav, nátrium-ciklamát, nátrium-citrát, aszpartam (E951), aceszulfám-kálium (E950), poritott mentol aroma, citrom aromák, citromlé aroma, kinolinsárga (E104). Lásd a 2. pont végét.

Milyen a TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás

A TriActin Wick citrom ízű por belsőleges oldathoz lamiált tasakba és dobozba csomagolt fehéres por. A készítmény 5 és 10 tasakot tartalmazó dobozban kerül forgalomba.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
Wick Pharma, Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH,
Sulzbacher Strasse 40-50
D-65824 Schwalbach am Taunus, Németország

Gyártó
Wrafton Laboratories Limited
Braunton,
Devon,
EX33 2DL
Nagy Britannia

OGYI-T-21591/01-02

A betegtájékoztató utolsó engedélyezésének dátuma: 2011.01.04.

"A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!"
"Arany Kígyó Patika" Cím: H-2800 Tatabánya-Kertváros, Szent György u. 43.; Telefon: 34/311-537; E-mail: info@kertvarosipatika.hu